آموزش و نحوه ثبت نام رایگان در لاتاری گرین کارت امریکا

در این ارسال تلاش کرده ام تا شما عزیزان را با روند پروسه ثبت نام لاتاری و چگونگی تکمیل فرم های آن به صورت کاملا رایگان آشنا نمایم.

مقدمه:

همه ساله دولت ایالات متحده تعداد ۵۵٬۰۰۰ گرین کارت را از طریق قرعه کشی به متولدین کشورهایی که شرایط دریافت ویزای گوناگونی را دارند اهدا می‌کند. تنها راه برای شرکت در قرعه کشی پر کردن فرم ثبت نام اینترنتی (DS-5501) از طریق سایت رسمی گرین کارت لاتاری امریکا است. برای شرکت در قرعه کشی باید بطور مرتب از آن سایت بازدید کنید تا از زمان ثبت نام آگاه شوید. ثبت نام لاتاری سالی یکبار و معمولاً در ابتدای هر سال اداری دولت آمریکا (اکتبر) صورت می‌گیرد.این تصاویری که در ادامه خواهید دید نمونه‌ای از فرم ثبت نام (DS-5501) را نشان می دهد که حاوی سوالاتی در سه فرم جداگانه است که جهت اتمام مراحل ثبت نام لاتاری خود ، موظف به پاسخگویی به آنها می باشید.

گرین کارت چیست؟

گرین کارت یک مجوز برای اقامت دائم در کشور مورد نظر است . گرین کارت به شما حق قانونی کار و زندگی دائمی را میدهد. دارندگان گرین کارت از خدمات بهداشتی، تحصیلی و بسیاری دیگر مزایابرخوردار میگردن و همچنین می تواند آزادانه و بدون نیاز به اخذ ویزا به آمریکا رفت و آمد کند.دولت آمریکا همه ساله از طریق قرعه کشی به ۵۵,۰۰۰ نفر از سراسر دنیا گرین کارت رایگان اعطا میکند.در صورتی که در این قرعه کشی برنده شوید، میتوانید به همراه خانواده تان به طور دائمی در آمریکا اقامت داشته و کار کنید. لاتاری گرین کارت بهترین فرصت را برای مهاجرت در اختیار شما قرار میدهد

زمان ثبت نام

زمان ثبت نام برای لاتاری معمولا از اواسط یا اویل ماه مهر تا اوایل یا اواسط ماه آبان در سایت رسمی www.dvlottery.state.gov انجام می گرد.و هیچ سایت دیگری دارای اعتبار نمیباشد و هر شخصی باید از طریق این سایت ثبت نام کند.لازم به ذکر است که ثبت نام در برنامه لاتاری گرین کارت امریکا کاملا رایگان بوده و شما می توانید بازه های ثبت نام  سه دوره قبل را در زیر مشاهده نمایید:

لاتاری ۲۰۱۳ :
(سه شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۰) – Tuesday ,October 4 ,2011
تا
(شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۰) – Saturday ,November 5 ,2011


لاتاری ۲۰۱۴ :
(سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۱) – Tuesday ,October 2 ,2012
تا
(شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۱) – Saturday ,November 3 ,2012


لاتاری ۲۰۱۵ :
(سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۲) – Tuesday ,October 1 ,2013
تا
(شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۲) – Saturday ,November 1 ,2013


لاتاری ۲۰۱۶:
زمان ثبت نام در لاتاری ۲۰۱۶ از چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۳ برابر با October 1, 2014  تا دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۳ برابر با November 3, 2014 می باشد.


لاتاری ۲۰۱۷:

زمان ثبت نام در لاتاری ۲۰۱۷ از پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ برابر با October 1, 2015  تا سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ برابر با November 3, 2015 می باشد.

 

لاتاری ۲۰۱۸:

زمان ثبت نام در لاتاری ۲۰۱۸ از سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ برابر با October 4, 2016  تا دو شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ برابر با November 7, 2016 می باشد.

 

لاتاری ۲۰۱۹:

زمان ثبت نام در لاتاری ۲۰۱۹ از سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ برابر با October 3, 2017  تا سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ برابر با November 7, 2017 می باشد.


شرایط ثبت نام:

شرایط ثبت نام برای هر فرد حداقل داشتن دیپلم ۱۲ ساله (دیپلم+پیش دانشگاهی) و یا داشتن دو سال سابقه ی کار در پنج سال گذشته است. لازم به ذکر است که این شغل باید نیاز به حداقل دو سال آموزش یا تجربه را داشته باشد.


چگونه از برنده شدن خود مطلع شویم؟

بعد از قرعه کشی نتایج روز یکم may در سایت www.dvlottery.state.gov اعلام میشود که هر فرد می تواند وضعیت خود را با وارد کردن Confirmation Number که موقع ثبت نام سایت لاتاری به وی می دهد بررسی کند.اعلام نتایج به هیچ وجه از طریق ایمیل صورت نمی گیرد و اگر شما ایمیلی مبنی بر اینکه در قرعه کشی برنده شده اید دریافت کردید باید بدانید که هیچ ارزش و اعتباری ندارد و فقط برای کلاه برداری و پول گرفتن از شما فرستاده شده است و به هیچ عنوان به این نوع ایمیل ها اعتماد نکنید


فلسفه ی گرین کارت

بین سالهای ۱۹۵۰ تا ۱۹۸۰ ، %۴۴ از آمریکای جنوبی و %۴۲ از آسیا ، مهاجران به آمریکا را تشکیل میدادند. در این زمان بود که زنگ خطر برای دولتمردان آمریکا بصدا درآمد، که چنین موج مهاجرتی که هر ساله سیر تساعدی را طی میکند، میتواند توازن قومی،اجتماعی،اقتصادی را برهم زند.لذا قوانین مختلفی که محدودیتهایی در راستای کنترل مهاجرت به آمریکا را شامل می شدند مطرح گردید، که از آن نمونه میتوان به قانون محدودیت مهاجرت اتباع بعضی کشورها از قبیل مکزیک و فیلیپن اشاره کرد که در سال ۱۹۲۴ تصویب گردید و شانس اتباع کشورهای دیگر برای مهاجرت به آمریکا را افزایش داد.

اما این قانون نتوانست تمام ایده آل های قانون گذاران را برآورده کند، از اینرو دومین قانون در سال ۱۹۶۵ برای جذب نیروهای متخصص ومحقق در راستای شکوفایی علمی،صنعتی،اقتصادی به تصویب رسید. در سال ۱۹۷۸ کنگره آمریکا لایحه ای تصویب نمود که در آن قید گردیده، به چه میزان آمریکا سالیانه مهاجرمیپذیرد. که بر اساس آمار گرفته شده، در سال ۱۹۹۰ رقمی در حدود ۶۷۵۰۰۰ نفر و در سال ۲۰۰۱ رقمی بیش از ۱٫۰۰۰٫۰۰۰نفر را نشان می دهد. (لازم بذکر است رقمهای بیان شده شامل تمام کسانیست که بطرق مختلف از قبیل ویزای تجاری، کاری، شرکتی و…..وغیره وارد آمریکا شده بودند).

در سال ۱۹۸۷ رئیس جمهور وقت آمریکا Ronald Reagan ایده ای را مطرح کرد که در آن سالیانه تعداد ۵۵۰۰۰ نفربصورت قرعه کشی مجوز مهاجرت به آمریکا را دریافت میکنند. و این ایده چیزی نبود جزGreen Card Lottery. اما هنوز این ایده و روش، مورد برسی و تحلیل قرار میگیرد، مخصوصأ بعد از اتفاقی که در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ درآمریکا بوقوع پیوست. در آخر کلام باید این نکته را هم متذکر شویم که هر مهاجری که موفق به دریافت Green Card میشود، پس از ورود به آمریکا از تمام حق وحقوق یک آمریکایی متولد آمریکا برخوردار میباشد و قانون برای همه یکسان میباشد.هم اکنون نیز همه ساله قرعه کشی گرین کارت برگزار میشود و هر ساله افراد زیادی ، بدون اینکه دردسرهای گرین کارت سرمایه گزاری و … را داشته باشند، صاحب گرین کارت میشوند.ایران ، یکی از کشورهایی است که دارای سهمیه نسبتا بالایی میباشد. به طور مثال ، در برنامه DV2014 تعداد ۶۰۲۷ نفر از ایران برنده گرین کارت لاتاری امریکا شده اند.


اما سؤالات رایج این نوع فرم و نحوه پاسخگویی به آن به قرار زیر است:

همانطور که در ابتدا هم توضیح دادم ابتدا به سایت http://www.dvlottery.state.gov رفته و در صفحه مشاهده شده بر روی لینک Begin Entry یا به اصطلاح شروع ثبت نام کلیک کنید

(دقت داشته باشید که قسمت Begin Entry تنها در بازه زمانی  که برای ثبت نام لاتاری هر سال تعیین کرده اند قابل مشاهده خواهد بود)

پس از وارد کردن کد امنیتی خواسته شده یا به اصطلاح همان Authentication Code ، شما به صفحه حاوی فرم ها هدایت می شوید که به قرار زیر است:
فرم ثبت نام قرعه کشی ثبت نام لاتاری-بخش اول (اطلاعات و مشخصات شرکت کننده)

(**برای بزرگ نمایی عکس ها ، می توانید ابتدا آنها را ذخیره و سپس از ابزار بزرگنمایی Zoom استفاده نمایید.**)

 

 

فرم لاتاری

۱. نام و نام خانوادگی:

در این قسمت شما باید نام و نام خانوادگی خود را با حروف انگلیسی، به طور کامل و مطابق گذرنامه بنویسید.در ضمن چون ایرانیان اسم میانی (Middle Name) ندارند باید آن را خالی بگذارند و گزینه No Middle Name را علامت بزنند.
در خصوص نام و نام خانوادگی بهترین منبع گذرنامه شماست اما اگر گذرنامه ندارید می توانید به دارالترجمه ها مراجعه کنید و در خصوص املاء صحیح انگلیسی نام و نام خانوادگیتان جویا شوید

۲. تاریخ تولد:

تاریخ تولد خود را مطابق گذرنامه وارد کنید یا اگر گذرنامه ندارید به میلادی محاسبه و وارد نمایید.

۳. جنسیت:

آقایان گزینه Male و خانم‌ها گزینه Female را علامت بزنند.

۴. شهر محل تولد:

شهر محل تولد خود را مطابق گذرنامه وارد کنید. اگر گذرنامه ندارید به شناسنامه خود رجوع کنید و تلاش کنید از یک راه بسیار معتبر املاء صحیح انگلیسی آن را متوجه شوید.
در خصوص املاء صحیح شهر محل تودلدتان بهترین منبع گذرنامه شماست ولی اگر گذرنامه ندارید می توانید به دارالترجمه ها مراجعه کنید و در خصوص املاء صحیح انگلیسی شهر محل تولدتان جویا شوید.

۵. کشورمحل تولد:

کشور محل تولد خود را مطابق پاسپورت از لیست انتخاب کنید.اگر گذرنامه ندارید به شناسنامه خود رجوع کنید و تلاش کنید از یک راه بسیار معتبر املاء صحیح انگلیسی آن را متوجه شوید.
در خصوص املاء صحیح کشور محل تودلدتان بهترین منبع گذرنامه شماست ولی می توانید به دارالترجمه ها هم مراجعه کنید و در خصوص املاء صحیح انگلیسی کشور محل تولدتان جویا شوید.

۶. کشور واجد شرایط برای برنامه ویزای گوناگونی:

متولدین کشور ایران به هیچ عنوان روی گزینه No کلیک نکنید و از لیست کشویی هیچ کشوری را انتحاب نکنید و به مرحله بعدی یعنی قسمت ۷ بروید.(متولیدن کشور ایران این قسمت را همانطور دست نخورده باقی بگذارید)

کشور واجد شرایط برای برنامه ویزای گوناگونی کشور محل تولٌد شماست. اگر در کشوری متولٌد شده‌اید که برای شرکت در برنامه ویزای گوناگونی واجد شرایط نیست بررسی کنید که آیا می‌توانید "به حساب" کشور دیگری شرکت کنید یا خیر. برای اطلاعات بیشتر توجه شما را به مطالعه متن زیر جلب می کنم :
شرایط مورد نیاز برای شرکت در قرعه کشی ویزای گوناگونی تنوع فرهنگی
برای شرکت در برنامه قرعه کشی گرین کارت شما باید دو شرط زیر را داشته باشید:

۱٫ شما باید بومی(متولد) یکی از کشورهای مجاز برای شرکت در قرعه کشی باشید. لیست کشورهای مجاز همه ساله در دستورالعمل قرعه کشی همان سال منتشر می شود. با این حال دو راه دیگر وجود دارد که ممکن است شما را واجد شرایط کند. اوٌل، شما متولٌد کشوری باشید که بومی هایش مجاز به شرکت نباشند امٌا همسر شما متولٌد کشوریست که بومی های آن مجاز برای شرکت در قرعه کشی اند شما میتوانید از کشور محل تولد همسرتان استفاده کنید. مشروط بر اینکه در فرم ثبت نام اسم شما و همسرتان باشد، هر دوی شما ویزا بگیرید و با هم وارد آمریکا شوید. دوم، اگر در کشوری به دنیا آمده اید که واجد شرایط شرکت در برنامه ویزای تنوع ‏فرهنگی نباشد، شما می توانید "به حساب" کشوری که یکی از والدین شما در ‏آن به دنیا آمده است در برنامه ویزای تنوع فرهنگی شرکت کنید، البته به شرط اینکه هیچ ‏یک از والدین شما مقیم کشور غیرواجد شرایط در زمان تولد شما نبوده باشد. به طور ‏کلی، یک فرد، مقیم کشوری که در آن متولد نشده باشد یا به شکل قانونی تابعیت آن را ‏به دست نیاورده باشد، محسوب نمی شوند حتی اگر به شکل موقت به آن کشور سفر ‏کند، در آن کشور مشغول تحصیل باشد، یا به خاطر شغل یا دلایل حرفه ای از طرف یک ‏شرکت یا دولت در آن کشور مستقر شده باشند.

۲٫ برای شرکت در قرعه کشی شما باید دارای دیپلم دبیرستان (تعریف شده به عنوان پایان موفٌقیت آمیز یک دوره ۱۲ ساله آموزش ابتدائی و متوسطه) باشید. این مدرک در ایران با نام مدرک پیش دانشگاهی شناخته می شود. اگر این مدرک را ندارید باید ۲ سال سابقه کاری در ۵ سال گذشته در شغلی داشته باشید که نیاز به ۲ سال آموزش یا تجربه کاری دارد. اطلاعات موجود در

پایگاه داده های وزارت کار ایالات متحده تعیین کننده اعتبار سابقه کار متقاضی خواهد بود.

۷. عکس خود را بارگذاری کنید:

نکاتی کلی درباره عکس دیجیتالی برای لاتاری و تنظیمات مربوط به آن

۱-باید توجه داشته باشید که پشت زمینه عکس شخص باید حتما روشن باشد (سفید)

۲-فضای خالی از بالای سر شخص را باید در منظره یاب دوربین بتوان دید و این کار را باید بگونه ای انجام دهید که شانه های شخص هم در کادر دوربین قابل مشاهده باشد.

۳-تصویر شخص باید کاملا واضح و معمولی افتاده باشد ، مثلا صورت شخص نباید کج افتاده باشد یا اخم کرده باشد کلا باید عکستان کاملا طبیعی افتاده باشد.

۴-فاصله دوربین با تصویر شخص باید حداقل ۴ فوت (۱٫۲۵ متر) تنظیم شده باشد.

۵-همچنین زاویه دید شخص حتما باید رو به دوربین باشد و کل رُخ صورت آن در داخل کادر دوربین قرار گرفته باشد (به نوعی که گوش های شخص در کادر دوربین قابل مشاهده باشد.)

۶-استفاده از عینک اگر باعث انعکاس نور نشود بلا مانع است.

۷-داشتن ریش و سبیل برای آقایان بلا مانع است با اینحال ظاهری اصلاح شده توصیه می شود.

۸-استفاده از کلاه و پوشش سر (کلاه گیس) ، عینک دودی در عکس قابل قبول نخواهد بود.

۹-همچنین از تاریخ عکس گرفته شده بیشتر از ۶ماه نگذشته باشد.

نکاتی در خصوص عکس خانم ها:

۱-گرفتن عکس با حجاب (استفاده از روسری،شال) مانعی ندارد ، اما باید صورتتان کاملا در کادر دوربین قرار گرفته باشد.

۲-استفاده از لوزم آرایشی توصیه نمی شود و همانطور که در ابتدا توضیح داده شد مانع طبیعی افتادن عکس شما خواهد شد.

۳-استفاده از آویز هایی مانند گوشواره ، گردنبند و… توصیه نمی شود.

۴-عدم استفاده از لنز(معمولی و رنگی) ، عینک دودی در عکس گرفته شده.

عکس به دو صورت می‌تواند ارائه شود:

گرفتن یک عکس دیجیتال با دوربین دیجیتال
تبیدل عکس چاپ شده به عکس دیجیتال با اسکنر

مشخصات ترکیبی

وضعیت سر

شخصی که از آن عکس گرفته می‌شود می‌بایست مستقیما رو به دوربین باشد.
سر شخص نبایست کج، پایین و یا رو به جهت دیگری باشد.
ارتفاع سر شخص که از بالای سر(شامل موها) تا زیر چانه اندازه گیری میشود می‌بایست بین ۵۰ تا ۶۹ درصد ارتفاع کل عکس باشد. ارتفاع چشم ها که از چشم ها تا پائین عکس اندازه گیری میشود باید بین ۵۶ تا ۶۹ درصد ارتفاع کل عکس باشد.

زمینه عکس

شخصی که از او عکس گرفته می‌شود می‌بایست روبروی یک زمینهٔ طبیعی و با نور سفید قرار بگیرد.
زمینه‌های تاریک یا شکل دار مورد قبول نخواهد بود.

فوکوس

عکس می‌بایست فوکوس داشته باشد (عکس نبایست تار باشد).

وسایل تزینتی

وجود عینک و یا هر موردی که از توجه صورت کم کرده باشد مورد قبول نیست.

پوشش سر و کلاه

عکس با پوشش سر و کلاه، تنها اگر به علت اعتقادات مذهبی باشد مورد قبول خواهد بود، و حتی در این خصوص پوشش سر و کلاه به هیچ وجه نبایست قسمتی از چهره متقاضی را بپوشاند. عکس اشخاص با پوشش سر طایفه‌ای و غیره که صریحاً مذهبی نبوده است مورد قبول نمی‌باشد. عکس با کلاه ارتشی، خطوط هوایی و هر پوشش سر پرسنلی و کارمندی دیگری مورد قبول نخواهد بود.

گرفتن عکس دیجیتالی جدید

اگر عکس دیجیتالی جدیدی می‌گیرید باید مشخصات زیر در آن رعایت شود:

فرمت فایل عکس

عکس می بایست در فرمت JPEG باشد.

رزولوشن عکس (وضوح تصویر)

ابعاد فایل عکس باید ۶۰۰ پیکسل در ۶۰۰ پیکسل باشد. (عکاسی‌های ایران این سایز را با نام ۶×6 می‌شناسند.)

عمق رنگ عکس (Color Depth) عکس رنگی ‎24-‎bit Color مورد نیاز است. عکس‌های سیاه و سفید، عکس‌های منوکروم و عکس‌های با عمق رنگ ۸-‎bit Color Mode مورد قبول نخواهند بود.
اسکن عکس چاپ شده

قبل از اسکن عکس چاپ شده می‌بایست مشخصات ساختاری بالا مهیا گردد. اگر عکس پرینت شده مشخصات رنگ و مشخصات ساختاری را دارا بود عکس را با مشخصات اسکنر زیر اسکن کنید.

رزولوشن اسکنر

عکس باید حداقل با رزولوشن ۳۰۰DPI اسکن شود.

اندازه حجم عکس

حجم فایل عکس می‌بایست برابر یا کمتر از ۲۴۰ کیلوبایت باشد.

عمق رنگ عکس

عکس رنگی ‎24-‎bit Color مورد نیاز است. عکس‌های سیاه و سفید، عکس‌های منوکروم و عکس‌های با عمق رنگ ۸‎-‎bit Color Mode مورد قبول نخواهند بود.

۸. آدرس پستی خود را بنویسید:

اگر از آدرس پستی شخص دیگری استفاده می‌کنید در قسمت In Care of اسمش را بنویسید. اگر از آدرس پستی خودتان استفاده می‌کنید نیاز به نوشتن نام خود در این قسمت ندارید. در قسمت Address Line 1 و Address Line 2 آدرس خود را بنویسید. در قسمت City/Town اسم شهر و در قسمت District/County/Province/State اسم استان خود را بنویسید. کد پستی خود را از روی قبوض تلفن یا برق استخراج نمایید و آن را در قسمت Postal Code/Zip Code بنویسید. سپس کشور محل سکونت خود را از لیست انتخاب کنید.

مثال: تهران، خیابان آزادی ،خیابان طرشت ،خیابان ۱۸، پلاک ۲۴ کدپستی: ۱۳۸۷۶۵۴۳۲۱

Address Line 1: No. 24, 18rd Street

Address Line 2: Azadi Avenue, Tarasht Street

City/Town: Tehran

District/County/Province/State: Tehran

Postal Code: 1387654321

Country:IRAN

شما همچنین می توانید از اصطلاح های زیر برای نوشتن آدرس خود استفاده نمایید:
واحد: Unit
طبقه: Floor
شماره (پلاک): No
کوچه: Alley
بلوار: Blvd
خیابان: St
میدان: Sq
بزرگراه: Free Way
چهار راه: Cross
بعد از: After
قبل از: Before
کوچه: Alley
بلوار: Blvd
خیابان: St
میدان: Sq
جاده: Rd
جنب(نزدیک): Near
طبقه اول: First Floor
طبقه همکف: Ground Floor
ابتدای: First of
انتهای: End of
خیابان بزرگ: Ave
روبروی: In Front of
بن بست: Dead End
ساختمان: Building

در قسمت In Care of اگر برای دریافت نامه قبولی می خواهید از آدرس شخص دیگری استفاده کنید می بایست نام و نام خانوادگی شخص مجاز به دریافت نامه را در این قسمت وارد کنید.(البته از سال ۲۰۱۱-۲۰۱۰ دیگه افراد برنده را بوسیله نامه مطلع نمی کنند و تنها مرجع اطلاع رسانی KCC خود سایت لاتاری گرین کارت امریکا می باشد)

۹. کشور محل سکونت:

کشور محل سکونت خود را از لیست انتخاب کنید.

۱۰. شماره تلفن:

(اختیاری) در این قسمت شماره تلفن بین المللی خود را مطابق با توصیه‌های اتحادیه بین المللی مخابرات بنویسید.

مثال۱: شماره تلفن ملٌی: ۸۸۸۸۸۸۸۸ (۰۲۱) شماره تلفن بین المللی: ۸۸۸۸۸۸۸۸ ۲۱ ۹۸+

مثال۲: شماره تلفن ملٌی: ۰۹۱۲۲۲۲۲۲۲۲ شماره تلفن بین المللی: ۹۱۲۲۲۲۲۲۲۲ ۹۸+

۱۱. آدرس پست الکترونیک:

در این قسمت آدرس پست الکترونیک (E-mail) خود را بنویسید.

۱۲. میزان تحصیلات:

در این قسمت بالاترین مدرک تحصیلی خود در روز ثبت نام را علامت بزنید. برای شرکت در قرعه کشی شما باید دارای دیپلم دبیرستان (تعریف شده به عنوان پایان موفٌقیت آمیز یک دوره ۱۲ ساله آموزش ابتدائی و متوسطه) باشید. برای کسانی که در نظام جدید دورهٔ متوسطه درس خوانده‌اند، مدرک پیش دانشگاهی مورد نیاز است. اگر آخرین تحصیلات شما کمتر از دیپلم نظام قدیم یا پیش‌دانشگاهی نظام جدید است، باید ۲ سال سابقه کاری در ۵ سال گذشته در شغلی داشته باشید که نیاز به ۲ سال آموزش یا تجربه کاری دارد. اطلاعات موجود در پایگاه داده‌های وزارت کار ایالات متحده تعیین کننده اعتبار سابقه کار متقاضی خواهد بود.

میزان تحصیلات

 

 

۱۳. وضعیت تأهل:

(اجباری است) در این قسمت وضعیت تأهل خود در روز ثبت نام را علامت بزنید.

اگر مجرٌد هستید Unmarried،

اگر متأهل هستید Married،

اگر با رأی دادگاه از همسرتان جدا شده‌اید Divorced

و اگر همسرتان فوت شده Widowed را انتخاب نمایید.

در صورتی که با همسرتان زندگی نمی‌کنید یا ایشان قصد مهاجرت به ایالات متحده را ندارند بازهم باید اسم و مشخصاتشان را بنویسید، مگر قبل از ثبت نام لاتاری با حکم دادگاه از هم جدا شده باشید. در صورتی که اسم و مشخصات همسر خود را مطابق بالا ننویسید در صورت قبولی به شما و افراد خانواده ویزا تعلٌق نمی‌گیرد.

۱۴. تعداد فرزندان:

افراد مجرد در این قسمت عدد ۰ (صفر) را وارد نمایند.

(اجباری) در این قسمت تعداد فرزندان خود در روز ثبت نام را بنویسید. شما باید اسم بچه‌هایی که شما پدر یا مادرشان هستید و در روز ثبت نام مجرٌد و زیر ۲۱ سال دارند را بنویسید، حتی اگر از همسرتان جدا شده‌اید، بچه‌ها با شما زندگی نمی‌کنند و آن‌ها قسط مهاجرت به ایالات متحده را ندارند. علاوه بر این شما باید اسم و مشخصات فرزندانی(زیر ۲۱ سال و مجرٌد) که به فرزند خواندگی قبول کرده‌اید یا بچه‌های همسرتان هستند بنویسید حتی اگر از همسرتان جدا شده‌اید، با بچه‌ها زندگی نمی‌کنید و آن‌ها قسط مهاجرت به ایالات متحده را ندارند. در صورتی که اسم تمام فرزندان خود را مطابق بالا ننویسید در صورت قبولی به شما و افراد خانواده ویزا تعلٌق نمی‌گیرد. نیازی به نوشتن اسم فرزندانی که در روز ثبت نام شهروند ایالات متحده یا دارای گرین کارت هستند نمی‌باشد.

توجه : افرادی که مجرد هستند فقط همین یک فرم (فرم اول) را می بایست تکمیل نمایند و تنها افرادی که متأهل هستند می بایست فرم بعدی که مربوط به مشخصات همسر و فرزندان خودشان می باشد را تکمیل نمایند.

فرم ثبت نام قرعه کشی ثبت نام لاتاری-بخش دوم (مشتقات)

(**برای بزرگ نمایی عکس ها ، می توانید ابتدا آنها را ذخیره و سپس از ابزار بزرگنمایی Zoom استفاده نمایید.**)

فرم لاتاری 2

۱۵. اطلاعات همسر:

نام، تاریخ تولٌد، جنسیت، شهر و کشور محل تولد و عکس همسر. اگر همسر واجد شرایط خود را در این قسمت وارد نکنید در صورت قبولی به شما و خانواده ویزا تعلق نمی‌گیرد. اسم همسر خود را بنویسید حتی اگر با ایشان زندگی نمی‌کنید، می‌خواهید از ایشان جدا شوید با ایشان قسط مهاجرت به ایالات متحده را ندارند.

۱۶. اطلاعات فرزندان:

نام، تاریخ تولٌد، جنسیت، شهر و کشور تولٌد و عکس فرزندانی که در سؤال ۱۴ بالا تعدادشان را نوشتید وارد کنید.

توجه : افرادی متأهل فاقد فرزند قسمت مربوط به مشخصات فرزندان را در فرم دومشان نخواهند دید و فقط می بایست مشخصات همسرشان را وارد نمایند.

نکات مهم

۱- ثبت نام خود را به روز‌های آخر موکول نکنید زیرا ممکن است به دلیل شلوغی سایت در روزهای آخر موفٌق به ثبت نام نشوید.

۲- از قبل اطٌلاعاتی را که برای ثبت نام نیاز دارید از مدارک خود استخراج نمایید و زمانی را برای ثبت نام انتخاب کنید که اطرافتان زیاد شلوغ نباشد و تمرکز داشته باشید.

۳- فرم ثبت نام باید بصورت آنلاین و ترجیحاً با استفاده از مرورگر Internet Explorer پر شود.

۴- بعد از تکمیل اولیه فرم، سایت لاتاری تمامی اطلاعات وارد شده را یکجا نمایش می‌دهد. شما باید به دقت این اطلاعات را مرور کنید و در صورت صحت اطلاعات بر روی دکمه Continue کلیک کنید و به مرحله بعد بروید. اگر نیاز به اصلاح دارند بدون استفاده از دکمه Back مرورگر و با استفاده از دکمهٔ تعبیه شده در فرم به بخش قبل برگردید و اطلاعات را اصلاح کنید و سپس به مرحله بعد بروید.

۵- بعد از ثبت اطلاعات صفحهٔ تأییدیه ثبت نام به نمایش در می‌آید. این صفحه نشان می دهد که ثبت نام شما با موفقیت انجام شده. حتماً این صفحه را که حاوی Confirmation Number است را چاپ و نگهداری کنید. ضمنا در صورت از بین رفتن صفحهٔ تأییدیه ثبت نام  و یا گم کردن کانفیرمیشن نامبر جدیدا این امکان وجود دارد که از طریق قسمت Forgot Confirmation Number قادر به دریافت و بازیابی کانفیرمیشن نامبر خود شوید.

۶- همچنین بعد از ثبت اطلاعات ، از صفحهٔ تأییدیه ثبت نام توسط امکان خود ویندوز (PrintScreen) یا نرم افزار های مشابه دیگری مانند Snagit از این صفحه یک عکسی تهیه نمایید یا اطلاعات آن صفحه را در یک Documentی قرار دهید و سپس این تصویر و یا سند را به آدرس پست الکترونیکی خود ارسال نمایید تا همیشه و همه جا در دسترس شما باشند و در صورت بروز هرگونه مشکل ، یک نسخه از آن را داشته باشید.
فرم ثبت نام قرعه کشی ثبت نام لاتاری-بخش سوم (صفحهٔ تأییدیه ثبت نام )

(**برای بزرگ نمایی عکس ها ، می توانید ابتدا آنها را ذخیره و سپس از ابزار بزرگنمایی Zoom استفاده نمایید.**)

فرم لاتاری 3

 

در پایان هم خوشحالیم که توانسته ایم قدم کوچکی در جهت بهبود فرهنگ لاتاری برداشته و آنقدر شما عزیزان را با بهره گیری از این ارسال توانمند کرده باشیم که خودتان آسان و بدون منت و پرداخت هیچ هزینه ای در لاتاری ثبت نام کنید.

موفق و پیروز باشید

 

درباره ی سینا

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه عکس استاندارد در منزل با دوربین شخصی

پشت به دیوار سفید رنگ در منزل قرار بگیرید: (به عکس نمونه توجه کنید)   …

13 دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید .. بنده دیپلم نرم افزار کامپیوتر دارم از هنرستان فنی حرفه ای 

  دبیرستان رو سه ساله خوندم و پیش دانشگاهی نخوندم .

  اما توی لیست سایت شما طبق یک عکسی دانشجوی فنی حرفه ای هم قابل قبوله و میتونی انتخابش کنی یعنی vocational school 

  اما در حال حاضر دانشجوی کاردانی ترم دوم هستم .

  آیا اصلا میتونم شانسی داشته باشم؟

  یا اگر داشته باشم باید کدومشونو انتخاب کنم؟

  ممنون میشم سریع جواب بدید .

 2. با تحصیل در دوره کاردانی

  بله میتوانید

 3. سلام سینا جان ممنون از اینکه سریع جواب دادی اما اگر یکم دیگر برام شفاف سازی کنی ممنون میشم .

  بنده باید فنی و حرفه ای ( vocational school ) را انتخاب کنم یا دانشجوی کاردانی و کارشناسی ( some unicersity courses ) ؟

  طبق توضیحی که بهت داده بودم در پیام قبلی . ممنون

 4. سلام خسته نباشید من دیپلم ردی هستم

  و جواز کسب دارم ایا جزو سابقه کار حساب میشه ؟

 5. سلام و خسته نباشید

  بنده سربازی نرفتم و اما در صورت برنده شدن در لاتاری امکان این رو دارم که از طریق گواهی اشتغال به تحصیل برای مهاجرت اقدام کنم؟ آیا امکان خارج شدن از کشور بدون داشتن پایان خدمت و با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل هست ؟ 

  ممنون

 6. سلام و ممنون بخاطر توضیح کامل و جامع آقا سینا

  من میخوام با دختر خانومی ازدواج کنم. ایشون رو به عنوان همسرم اعلام کنم و بگم که متاهل هستم؟

  اگر آره. بعد برای ایشون هم یک ثبت نام جداگانه باید انجام بدم و اون منو به عنوان همسرش انتخاب کنه؟

 7. با سلام

  ضمن تشکر از لطف شما و راهنمایی ها

  در قسمت ۱۴ نام فرزندان در کدام قسمت باید نوشته شود

  برای من فقط تعداد را میشود نوشت

  دوم برای فرزند تا چه سنی باید عکس گذاشت وفرزند ۱ماهه هم عکس میخواهد

  سپاس

   

 8. با سلام و خسته نباشید

  خیلی آموزش کاملی بود تشکر از سایت بسیار عالیت

  فقط برای من یه سوال پیش آمده اینکه من یک فرزند چند ماهه دارم نیاز به ارسال عکس هست آیا؟؟

 9. بله

  شما با دو ثبت نام جدا شانستون دوبرابر میشه

 10. با سلام میخواستم بپرسم ایا ثبت نام امسال پولی شده؟ به نظرتون حالا چرا ۱۱۷ دلار؟ ایا تصمیم امریکا اینه که کلا سالهای بعد لغوش کنه؟

 11. با سلام خدمت همه.خواستم به نوبه ی خودم یه توضیحی بدم خدمت دوستان.عزیزان در صورتی که قصد ازدواج با کسی رو دارین این موضوع رو در نظر بگیرن که موقع ثبت نام حتما باید تاریخ عقد واقعی باشه چون در صورت برنده شدن در مصاحبه اگر متوجه بشند که اون تاریخ هنوز عقد نکرده بودین شما رد میشین..

  این رو به خاطر داشته باشین که صداقت اولین شرط اون ها در مصاحبه است.

 12. ثبت نام رایگان هست

دیدگاهتان را بنویسید