مسائل مرتبط با پاسپورت سفید Re-entry permit

خیلی از دوستان درخواست کرده بودند تا در خصوص پاسپورت سفید اطلاعات مناسبی دراختیارشان قرار بدهیم ، لذا قبل از شروع به مطالعه یادآور می شوم که بدلیل اینکه قوانین ممکن است دستخوش تغییراتی شود بنابراین همیشه بهتر است برای اطلاعات بیشتر به وب سایت های مرجع ارجاع داده شده مراجعه کنید.

  • پاسپورت سفید ، Re-enry permit چیست؟

پاسپورت سفید که ما ایرانی ها اینگونه می نامیم ، اجازه ورود دوباره ای است که فرد با داشتن این مجوز می تواند تا ۲سال بصورت قانونی خارج از ایالات متحده امریکا باشد. بدون داشتن این مجوز فرد دارنده ی گرین کارت ایالات متحده امریکا نباید بیشتر از ۶ماه خارج از ایالات متحده امریکا باشد و باید ۱۸۰ روز معادل ۶ماه در هر سال را در ایالات متحده امریکا حتما حضور داشته باشد.

re-entry-permit

  • آیا برای گرفتن پاسپورت سفید حتما باید در ایالات متحده امریکا باشم؟

بله،شخص درخواست دهنده پاسپورت سفید باید در ایالات متحده امریکا باشد چرا که در ادامه کار به فرد درخواست دهنده وقتی برای انگشت نگاری داده می شود که این مهم در امریکا انجام می شود.

  • برای گرفتن این مجوز به کجا باید مراجعه کنم؟

تمامی اطلاعات لازم در خصوص پاسپورت سفید در لینک  http://www.uscis.gov/i-131 موجود می باشد که تنها سایت رسمی و مرجع در خصوص این مجوز هستش.

دستورالعمل اقدام برای درخواست این مجوز را از طریق این لینک http://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-131instr.pdf  می توانید مطالعه کنید.

متقاضیان دریافت پاسپورت سفید برای شروع کار می بایست فرم I-131 را پر کنند که از این لینک http://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-131.pdf  فایل PDF آن قابل دریافت می باشد.

  • آیا برای پر کردن این فرم نیاز به SSN و گرین کارت دارم؟

در خصوص SSN الزامی وجود ندارد ولی برای گرین کارت بله.اگر قصد دارید که بعد از اولین ورودتان نسبت به درخواست این مجوز اقدام کنید با یک کپی از ویزایی که در کنار آن مهر حاوی #A خورده است می توانید برای درخواست این مجوز حتی بدون داشتن گرین کارت هم اقدام کنید.

  • آیا در یک خانواده برنده اصلی برای همه اعضاء خانواده می تواند درخواست پاسپورت سفید دهد؟

خیر،هر شخصی باید جداگانه فرم I-131 را پر کند و انگشت نگاری شود.

  • بعد از پر کردن فرم I-131 چه اقدامی باید انجام داد؟

فرم پر شده باید به یکی از مراکز USCIS پست شود که با توجه به ایالتی که در آن زندگی می کنید مراکز مجاز برای پست کردن فرم I-131 متفاوت می باشد. از طریق لینک http://www.uscis.gov/i-131-addresses می توانید مرکزی که فرم خود را می بایست به آنجا پست کنید را پیدا کنید.

فرد درخواست دهنده باید مدارکی را آماده کند و همراه با فرم خود برای آن مرکز USCIS که توضیح داده ام پست کند

در خصوص مدارکی که می بایست تهیه فرمایید من به برخی از مدارک اشاره می کنم اما برای اطلاعات بیشتر این لینک http://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-131instr.pdf را مطالعه فرمایید.
-فرم پر شده ی I-131
-یک کپی از صفحه اول گذرنامه خود که حاوی اطلاعات و مشخصات شما می باشد.
-یک کپی از ویزا و مهر ورود خود که حاوی #A می باشد.
-دو قطعه عکس رنگی با پست زمینه سفید که نباید برای بیشتر از ۳۰ روز از تاریخ ورودتان به امریکا باشد باید داشته باشید و در پشت آن باید مشخصات خود همراه با #A خود را بنویسد.
-یک برگ چک و با Money order که برای افراد ۱۳ساله و جوانتر و برای افراد ۸۰ ساله و بالای ۸۰ سال مبلغ ۳۶۰ دلار  و برای افراد ۱۴ تا ۷۹ ساله ۴۴۵$=۸۵+۳۶۰ مبلغ ۴۴۵دلار می بایست تهیه شود.

-اگر می خواهید که تاریخ انگشت نگاریتان زودتر برگزار شود:
بر روی صفحه اول در سمت راست بالا در فرم I-131 عبارت EXPEDITE یا تسریع در روند کار را بنویسید.یادآور می شوم که فرم ها را با خودکار مشکلی پر کنید.

فرم G-1145 را پر کنید در خصوص این فرم به این لینک مراجعه فرمایید http://www.uscis.gov/g-1145 ؛ فرم G-1145 برای ارتباط ، مکاتبه و اطلاعیه در خصوص روند کار شما بصورت الکترونیکی می باشد.

همچنین بر روی پاکت اصلی پستی خود عبارت Urgent را بصورت بزرگ بنویسید علاوه بر این دلیل عجله خود را هم در یک برگه ای بنویسید و همراه با یک کپی از بلیط برگشت خود درون پاکت فرار بدهید.
دلیل درخواست شما می تواند عدم آمادگی شما برای مهاجرت دائمی به ایالات متحده امریکا و نیازمند مدت زمانی برای انجام کارهای باقی مانده خود باشد و یا مواردی که واقعا باعث بشود که در روند رسیدگی به درخواست شما تسریعی ایجاد بشود.

  • چه مدت زمانی این پروسه بطول می انجامد؟

ممکن است این پروسه با رعایت و انجام دستورالعملی که خدمتتان معرفی کرده ام بین ۴ هفته بطول بیانجامد اما واقعا خیلی بستگی دارد و نمی شود مدت زمان دقیقی را اعلام کرد با توجه به ترافیک پرونده ها و درخواست هایی که به مراکز USCIS می رسد این مدت زمان می تواند متفاوت باشد که پر کردن فرم G-1145 می تواند اطلاعیه و مکاتباتی که می بایست با شما انجام بشود را تسریع ببخشد و از طریق الکترونیکی با شما مکاتبه شود نه از طریق پست که زمانبر هم هست.

امیدواریم با مطالعه این مطالب اطلاعات لازم را کسب کرده باشید در آخر باز هم یادآور می شوم که بهترین منبع در خصوص موضوع پاسپورت سفید وبسایت http://www.USCIS.gov می باشد.

 

 

 

درباره ی سینا

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه عکس استاندارد در منزل با دوربین شخصی

پشت به دیوار سفید رنگ در منزل قرار بگیرید: (به عکس نمونه توجه کنید)   …

دیدگاهتان را بنویسید